Zamów telefonicznie

Zamiokulkas – dlaczego nie powinno się go przesadzać?

Zamioculcas to tzw.  żelazna roślina, która jest nie tylko bardzo odporna, ale również łatwa w uprawie. Właśnie z tego powodu jest bardzo chętnie kupowana m.in. do ozdoby biur, centrów handlowych bądź punktów gastronomicznych. To roślina, która jest mało wymagająca i bez żadnego problemu może rosnąć w ciemnym, zacienionym miejscu. Ponadto, Zamiokulkas nie potrzebuje również dużej ilości wody, w związku z czym pielęgnacja nie jest dla niego problemem.

Zamiokulkas – roślina, której się nie przesadza

Mimo wielu zalet Zamioculcas posiada jednak pewną cechę, która może stanowić problem dla wielu osób. O co chodzi konkretnie? Jeżeli Twoja roślina potrzebuje przesadzenia, ponieważ nie mieści się doniczce, to musisz pamiętać, aby być ostrożnym w trakcie jej przesadzania. Należy mieć to na uwadze, ponieważ może okazać się to nie lada wyzwaniem. Przesadzenie Zamioculcasa (unikatowej rośliny) może być stosunkowo trudne ze względu na fakt, iż jego korzenie są nie tylko bardzo kruche, ale również w łatwy sposób można je uszkodzić. Niestety, ale słabo rozwinięty system korzeniowy może doprowadzić do tego, że stracisz swoją roślinę. Dlatego, gdy zechcesz ją przesadzić musisz być bardzo ostrożnym w trakcie wykonywania tej czynności.

Zamioculcas – roślina o indywidualnych wymaganiach

Zamio to rodzaj rośliny, która preferuje stały poziom wilgoci i nie toleruje ani przesuszenia ani przelania. Właśnie dlatego istotne jest, aby nie przesadzać jej zbyt często. Co więcej? Zamioculcas również potrzebuje dużej ilości czasu, aby móc zregenerować się po przesadzeniu – może tracić liście, jeżeli jest przesadzany zbyt często. Z tego powodu należy uzbroić się w cierpliwość i regularnie monitorować stan rośliny po przesadzeniu.

Mimo, iż roślina ta jest stosunkowo łatwa w uprawie, przesadzanie może być trudne i powinno być wykonywane wyłącznie wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Zawsze należy postępować z ostrożnością oraz dbałością o roślinę, aby uniknąć uszkodzenia korzeni oraz pomóc jej w szybkim powrocie do zdrowia po przesadzeniu.