Zamów telefonicznie

Rośliny do biura

Szukasz sposobów na poprawę jakości pracy w biurze? Dobrze trafiłeś! Sięgnij po kwiaty doniczkowe do biura z oferty PLANTS FOR YOU.

To rośliny, które sprawdziły się już w setkach miejsc pracy na terenie całej Polski. Starannie wyselekcjonowane rośliny do biura cechują się dużą odpornością i tolerancją na pracoholizm. Innymi słowy, gdy zapomnisz o ich podlaniu z pewnością wybaczą to zaniedbanie. Niezależnie od wszystkiego będą stanowić piękną dekorację w przestrzeni biurowej. Dodatkowo wesprą Cię i Twoich pracowników osiąganiu lepszych wyników.

Kwiaty doniczkowe do biura

Kwiaty doniczkowe zdecydowanie powinny znaleźć się w biurze, gdzie spędzamy znaczną część swojego życia. Właśnie dlatego warto zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, aby była dla nas jak najbardziej przytulna i komfortowa. Takiego efektu nie da się osiągnąć bez udziału roślin. Oprócz niepodważalnych walorów estetycznych nie należy zapominać również o tym, iż rośliny do biura podnoszą jakość powietrza oraz wpływają pozytywnie na nasz nastrój, za sprawą zielonego wybarwienia.

Kwiaty doniczkowe do biura to przede wszystkim zielony kolor, który uspokaja organizm i wycisza go. Dzięki temu osoby, które obcują z zielenią czują się zrelaksowane i odprężone. Należy zaznaczyć, iż jest to naturalny kolor który kojarzy się przede wszystkim ze wzrostem, rozwojem, odrodzeniem i z życiem.

Rośliny do biura PLANTS FOR YOU – większa produktywność i zadowolenie pracowników

Rośliny do biura oprócz wpływu na umysł i samopoczucia pracowników, wpływają również na ich efektywność. Pracownicy przebywający w biurze, którym znajdują się kwiaty doniczkowe bądź inne rośliny w zasięgu ich wzroku, wykazują następujące cechy:

• Znacząco podnoszą swoją produktywność
• Wykazują obniżony poziom stresu, szczególnie jeśli mają możliwość spędzać przerw oraz spożywania posiłków w miejscach udekorowanych roślinami
• Rzadziej korzystają ze zwolnienia chorobowego

Reasumując, kwiaty doniczkowe do biura to same zalety!

Duże kwiaty do biura

W związku z tym, iż korytarze biurowców często są przestrzenne i wysokie, warto postawić na duże kwiaty do biura, okazałe rośliny doniczkowe, które będą w tym miejscu idealnie wyeksponowane. Ponadto, świetnym pomysłem na zaaranżowanie biura jest zamontowanie w nim zielonej ściany z kwiatami doniczkowymi. Żywa ściana wprowadzi do codziennej pracowni biurowej powiew egzotyki oraz zachwyci wszystkich Klientów. Dodatkowo, do ścianki można dobrać rośliny w zależności od ich upodobań świetlnych bądź uprawowych.

Spektakularny efekt mogą zapewnić wysokie kwiaty doniczkowe do biura, które ze względu na rozmiar świetnie prezentują się w większych pomieszczeniach, w tym w takich miejscach jak np. recepcja, poczekalnia, czy korytarz. Przy odrobinie wysiłku i uwagi, nawet z młodych i niewielkich roślin zielonych można uzyskać wysokie, dorodne i przyciągające uwagę egzemplarze.

Rośliny do biura oczyszczające powietrze

Biurowe powierzchnie potrzebują zieleni i to nie tylko ze względów wizualnych. Rośliny do biura dostępne w ofercie PLANTS FOR YOU sprawiają, że pracownicy lepiej wykonują swoje obowiązki ze względu na dobrze dotlenione pomieszczenie oraz energię, którą wprowadza zielony kolor. Jednak nie każda roślina nadaje się do tego typu wnętrz i nie każda przetrwa nawał pracy, z którym obcują na co dzień pracownicy. Zatem, jakie rośliny sprawdzą się w biurze? To m.in.:

• Zamiokulkas Zamiolistny – popularna roślina, która odnajduje się zarówno w domu, jak i w biurze. Rośnie w zacienionych miejscach oraz nie lubi zbyt częstego podlewania. W przypadku uschnięcia można ją w bardzo szybki sposób przywrócić do życia, odcinając nadziemną część i wznawiając podlewanie
• Wężownica Gwinejska – świetnie odnajdzie się w miejscu ze słabym oświetleniem oraz nie wymaga częstego nawożenia i podlewania. Co ją wyróżnia? Posiada oryginalne, szerokie zielone liście z żółtymi obrzeżeniami, które skutecznie ożywią każde wnętrze
• Skrzydłokwiat – uznawany za najłatwiejszą roślinę do utrzymania. Ten rodzaj rośliny do biura nie lubi nasłonecznienia oraz przelewania i jest umiarkowanie odporny na wysuszenie. Warto dodać, iż wszystkie odmiany skrzydłokwiatów są zielone przez cały rok, co gwarantuje piękną, zieloną kolorystykę w biurze przez 12 miesięcy w roku

Czy wiesz, że niektóre gatunki roślin oczyszczają powietrze z dymu papierosowego oraz niebezpiecznych substancji, jakie wydzielane są np. przez monitory bądź drukarki? Rośliny do biura oczyszczające powietrze to strzał w 10! Poszukując doniczkowych kwiatów do biura warto zastanowić się m.in nad:

• Palmą Koralową, która oczyszcza powietrze z amoniaku i formaldehyldu, znajdującego się w monitorach, drukarkach i fotokopiarkach
• Sansewierią Cylindricą – wężownicą, która jest idealna dla alergików i oczyszcza powietrze z toksyn
• Monsterą Deliciosą Dziurawą, która wspaniale nawilża i oczyszcza powietrze

Nasza oferta opiera się przede wszystkim na doborze roślin wraz z dopasowanymi doniczkami i dostarczeniu ich do Klienta. Jeżeli chcesz wprowadzić do firmy nową jakość, rośliny doniczkowe do biura zapewnią Ci optymalny poziom wilgotności powietrza, a do tego w naturalny sposób zadbają o jego czystość. Wybierając ofertę PLANTS FOR YOU jesteś w bardzo dobrych rękach!

Najlepsze rośliny do biura – zielona dekoracja urzędów, instytucji i powierzchni biurowych

Rośliny w biurze, w tym również duże kwiaty do biura tworzą przyjemną atmosferę, spełniają funkcję dekoracyjną, ale również oczyszczają i nawilżają powietrze. Wszystko to wpływa znacząco na jakość pracy. Pięknie i dobrze dobrane kwiaty doniczkowe do biura mogą stanowić ciekawą ozdobę wnętrza, a oryginalne odmiany popularnych roślin nadadzą mu unikalnego. niepowtarzalnego charakteru. Do biura warto wybierać gatunki mało wymagające, łatwe w uprawie oraz odporne na niekorzystne warunki tak jak: niedostatek wody, zbyt małą ilość światła słonecznego, suche powietrze. Należy pamiętać, że dobór roślin zależy także od wielkości danego pomieszczenia oraz wystroju biura.

Rośliny do biura – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Jeżeli chcesz wybrać najlepsze rośliny do biura, zwróć uwagę na kilka najważniejszych kwestii. To bardzo istotne, ponieważ odpowiednio dobrane rośliny dodają pomieszczeniu elegancji i szyku, a dodatkowo poprawiają jakość powietrza. Przede wszystkim podnoszą poziom jego wilgotności oraz znacznie zmniejszają promieniowanie elektromagnetyczne urządzeń elektronicznych. Co więcej? Pomagają w skupieniu i uspokajają osoby, które są przytłoczone nawałem pracy.
Wybierz niewymagające kwiaty doniczkowe do biura, które świetnie radzą sobie z trudnymi warunkami i znoszą ewentualne zaniedbanie. W szczególności warto zwrócić uwagę na to, ile czasu będziesz w stanie im poświęcić. Duże znaczenie ma również stanowisko, w którym mają się znaleźć. Być może część z nich potrzebuje doświetlenia, specjalnej pielęgnacji lub podlewania w określonym czasie. Pamiętaj, aby wybrać wytrzymałe rośliny do biura, które są odporne na przesuszenie.

Rośliny do biura oczyszczające powietrze – stanowisko

Wbrew powszechnej opinii nie każdy kwiat wymaga bezpośredniego dostępu do światła. Poszczególne rośliny do biura takie jak m.in. dracena uwielbiają półcień, w związku z czym znakomicie poradzą sobie w głębi pomieszczenia. Jeśli masz do dyspozycji sporo miejsca w przestrzeni biurowej oddalonej od okna i zależy Ci na stworzeniu pięknej zielonej kompozycji roślinnej – nie będzie to problemem. Wystarczy, że użyjesz lamp, które emitują światło o podobnej barwie do słonecznego lub specjalistycznych lamp do doświetlania roślin. Jeżeli jednak posiadasz wolny parapet, możesz pokusić się o gatunki uwielbiające słońce m.in. aloes.

Kwiaty doniczkowe do biura – podlewanie

Postaw na kwiaty doniczkowe do biura, które nie wymagają zbyt częstego nawadniania, szczególnie gdy wiesz, że nikt nie będzie w stanie tego robić regularnie. Ponadto, należy zadbać o odpowiednie podłoże i warstwę drenażu, aby korzenie rośliny nie zgniły. Postaraj się zakupić donice z otworami, dzięki czemu nadmiar wody zostanie odprowadzony. Warto zaznaczyć, że w przypadku sukulentów takich jak np. grubosza czy kalanchoe zbyt częste nawadnianie może wręcz zaszkodzić roślinom

Duże kwiaty do biura – wielkość rośliny

Rozmiar jest kolejną istotną kwestią, jeżeli chodzi o wybór zielonej żywej ozdoby. Weź pod uwagę, że mniejsze kwiaty do biura nie wymagają dużej przestrzeni, dzięki czemu zmieszczą się praktycznie wszędzie. Pamiętaj jednak, że niektóre okazy mogą z czasem zdecydowanie urosnąć. Duże kwiaty do biura takie jak np. monstera potrzebują sporo miejsca do prawidłowego rozwoju. Dlatego marząc o takim gatunku należy zadbać o jego właściwe ulokowanie.

Rośliny do biura – gatunki

Na rynku jest mnóstwo rodzajów i odmian roślin co sprawia, że każda osoba znajdzie tę najbardziej odpowiednią do umiejscowienia w pracy. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy bardziej zależy Ci na gatunku dorastającym do gigantycznych rozmiarów, czy może wolisz mniejsze rośliny.

Dracena

Dracena

Główną ozdobą draceny są liście, które w zależności od gatunku i odmiany mogą być zarówno jednokolorowe, jak i wielokolorowe ozdobione barwnymi smugami bądź paskami np. białymi, żółtymi. Należy podkreślić, iż rośliny te wytwarzają dość długie pnie bez pędów bocznych. Na ich wierzchołkach znajdują się pióropusza liści, które są długie, lancetowate i posiadają tendencję do wyginania się.

Dracena jest rośliną, która preferuje jasne stanowiska. Jednak mimo tego nie powinna stać bezpośrednio na słońcu – najlepiej umieścić ją na parapecie z wystawą zachodnią lub wschodnią, gdzie światło jest rozproszone. Co więcej? Dracena wymaga dość wysokiej temperatury powietrza nie tylko latem, ale również zimą. Choć nie wymagają dużej wilgotności powietrza, jednak nie zaszkodzi jeżeli od czasu do czasu zwilży się ich liście. W tym celu najlepiej jest stosować odstaną wodę o temperaturze pokojowej.

Zastanawiasz się, jak podlewać draceny? Latem należy robić to obficie w taki sposób, aby ziemia cały czas była lekko wilgotna, z kolei zimą ilość wody ograniczamy i podlewamy rośliny wyłącznie wtedy, kiedy podłoże wyraźnie przeschnie. Draceny należy zasilać przynajmniej raz na 2 tygodnie przez cały okres wegetacyjny, czyli od marca do sierpnia. Jeśli chodzi o nawożenie, najlepiej używać płynnych nawozów dedykowanych dla roślin ozdobnych z liści. Należy pamiętać, aby nie zasilać rośliny w okresie jesienno-zimowym, kiedy dracena przechodzi w stan spoczynku.

Ciekawe gatunki i odmiany:

• dracena deremeńska – Yellow Stripe (liście zielone z żółtymi paskami), Warneckii (liście zielono-niebieskie z białym brzegiem)
• dracena Godseffiana – Florida Beauty (wyraźny wzór na liściach), Kelleri (marmurkowy wzór)
• dracena Hookera – Latifolia i Variegata (fantazyjnie przebarwione liście)
• dracena obrzeżona – Bicolor (zielone liście z żółtym brzegiem), Tricolor (zielono-różowo-kremowe liście)
• dracena wonna – Lindenii (jasnozielone liście z żółtym obrzeżem), Massangeana (zielone liście ze złotozielonymi pasami w środku)

Figowiec Benjamina

Figowiec Benjamina

To roślina zwana również fikusem, która w warunkach naturalnych może osiągać nawet 30 m wysokości. Można spotkać ją na obszarze od Azji Południowej po północną część Australii. Co ciekawe, fikus chętnie uprawiany jest również jako roślina doniczkowa – posiada ładny krój w formie małego drzewka, przewieszające się pędy oraz skórzaste pobłyskujące liście w kolorze ciemnej zieleni. Ponadto, rodzaj tej rośliny do biura ma również wiele ciekawych odmian, które różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale i kolorem liści – mogą być one zarówno gładkie, pofalowane, obrzeżone na biało, czy żółto lub jasnozielone.
Rośliny do biura takie jak figowce preferują stanowiska jasne, lecz nie bezpośrednio na słońcu. Wynika to z faktu, iż zbyt silne promieniowanie słoneczne może spowodować poparzenia liści. Roślinom tym należy zapewnić dość dużą wilgotność powietrza, a więc regularnie zraszać i nie ustawiać ich w pobliżu grzejników, które bardzo wysuszają powietrze. Optymalną temperaturą do uprawy figowców jest około 15 – 25°C wiosną i latem. Z kolei, w okresie jesienno-zimowym temperatura powinna wynosić około 15°C.

Co więcej? Figowce lubią żyzne, przepuszczalne podłoże, najlepiej gliniasto-piaszczyste. Jeżeli chodzi o ich nawadnianie, to należy zadbać o to, aby ziemia w doniczce z fikusem była ciągle lekko wilgotna. Mimo tego nie można jednak dopuścić do zalegania wody, ponieważ może to doprowadzić do gnicia korzeni. W okresie od marca do października fikusy nawozimy raz w tygodniu, natomiast w okresie od października do marca wystarczy nawożenie raz na dwa miesiące. W celu zasilania figowców warto stosować nawozy do roślin ozdobnych z liści.

Palma koralowa

Palma koralowa

Palma koralowa to roślina nazywana inaczej chamedorą. Naturalnym środowiskiem tej rośliny jest Ameryka Środkowa i Południowa. Rośnie ona dość wolno, osiągając nawet 2 lub 3 m wysokości, rozrasta się na szerokość od 50 cm do nawet 2 m. Świetnie nadaje się do ozdabiania dużych pomieszczeń takich jak: biur, holi, hoteli itp. Palma koralowa posiada bardzo dekoracyjne, intensywnie zielone liście zebrane w pióropusza. Dodatkowo jest to roślina kwitnąca – ma wiechowate, zwisające kwiatostany w kolorze biało-żółtym lub pomarańczowym.

Roślina ta preferuje stanowiska jasne, lecz nie bezpośrednio na słońcu. Doskonale radzi sobie również w półcieniu. Najlepiej wzrasta w pomieszczeniach dość chłodnych około 18 – 20°C, natomiast zimą temperatura nie powinna spadać poniżej 14°C.

Chamedorę latem podlewamy dość często 2-3 razy w tygodniu, z kolei zimą wystarczy podlać ją raz w tygodniu. Należy zadbać o to, aby ziemia w doniczce była stale lekko wilgotna, aczkolwiek nie dopuszczać do zalania korzeni. Zaleca się, aby na dnie donicy znalazła się warstwa drenażu.

Palmę koralową nawozimy w okresie wegetacyjnym, czyli od wiosny do jesieni. Do zasilania najlepiej używać płynnego nawozu dla roślin ozdobnych z liści. Należy pamiętać, że jest to roślina, która lubi zraszanie zwłaszcza zimą, gdy kaloryfery bardzo wysuszają powietrze. Ponadto, ozdobne liście trzeba regularnie czyścić wilgotną ścierką. Ogromną zaletą tej rośliny jest fakt, iż dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza.

Sansewieria

Sansewieria

Sansewieria nazywana inaczej wężownicą, to rodzaj rośliny do biura długowiecznej i bardzo wytrzymałej na niekorzystne warunki – zbyt suche i zanieczyszczone powietrze, wysoką temperaturę i słońce, częste zmiany otoczenia, brak wody. Wężownica bez podlewania może wytrzymać nawet do 4 tygodni, jednak o wiele niebezpieczniejsze jest dla niej przelanie, w wyniku którego zarówno liście, jak i kłącze zaczynają gnić. Świetnie nadaje się do uprawy w biurach, sklepach, hotelach oraz jako ozdoba do mieszkań. Może rosnąć w pełnym słońcu, jak i w półcieniu. Jeśli jednak zależy Ci, aby liście ładnie się wybarwiały, donice z wężownicą warto postawić w jasnym, dobrze oświetlonym miejscu.

Sansewieria posiada płożące kłącze, z którego wyrastają grube liście, które mogą dorastać do około 40-80 cm. Co ciekawe, niektóre z nich osiągają wysokość nawet do 1,5 m. W przypadku listków odmian karłowych mają one około 25 – 30 cm długości. Liście tej rośliny do biura są sztywne, wzniesione, ostro zakończone, posiadają ciemnozieloną barwę. Ich ozdobą są poprzeczne, nieregularne paski i prążki (nieco jaśniejsze lub ciemniejsze od koloru liści). Niektóre z odmian posiadają kremowe lub żółto-białe obrzeże. Jeżeli wężownica jest w prawidłowy sposób pielęgnowana powinna zakwitnąć późną wiosną lub na początku lata. Jej drobne delikatnie pachnące kwiaty mają kolor żółto-zielony lub zielono biały.

Sansewieria nie preferuje zraszania, nie należy również stosować nabłyszczacza do liści. Zakurzone liście trzeba w zamian za to regularnie przecierać wilgotną szmatką, co poprawi wygląd rośliny.

Ciekawe gatunki wężownicy:

• Craigi (liście kremowo obrzeżone)
• Golden Hahnii (liście tworzą rozety i posiadają szeroki, żółty brzeg)
• Hahnii (odmiana karłowa, liście tworzą rozety, mają ciemnozielony kolor i ciemniejsze paski)
• Laurentii (bardzo ozdobne, długie, obrzeżone na żółto liście)

Jeżeli interesują Cię rośliny do biura oczyszczająca powietrze, to sansewieria będzie świetnym rozwiązaniem, ponieważ wyłapuje z powietrza i neutralizuje toksyczne substancje.

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat to rodzaj rośliny do biura bardzo eleganckiej, która ma ciemnozielone błyszczące liście oraz ozdobne, białe, pięknie pachnące kwiaty osadzone na długiej łodydze. Mimo, iż kwiaty najczęściej pojawiają się w lipcu i sierpniu, jednak skrzydłokwiat bardzo często zakwita również zimą, jeśli jest w odpowiedni sposób pielęgnowany. Kwiaty mogą być świetną ozdobą nawet przez 2-3 miesiące, jednak gdy zaczynają przekwitać zielenieją. W momencie, gdy przekwitną należy je wyciąć. Co ciekawe, sama nazwa rośliny wzięła się od kształtu kwiatu, który przypomina nieco żagiel.

Skrzydłokwiat jest rośliną, która informuje o swoich potrzebach. Jeżeli ma zbyt sucho liście opadają, natomiast po podlaniu szybko się podnoszą. Najlepsze warunki dla tej rośliny to stanowiska cieniste lub półcieniste. Korzystne jest również światło rozproszone, dlatego świetnie poradzi sobie w warunkach biurowych. W porze letniej skrzydłokwiat wymaga podlewania dwa razy w tygodniu, natomiast zimą należy podlewać go raz na tydzień. Jest to także roślina, która lubi zraszanie – do tego celu należy używać odstaną wodę o temperaturze pokojowej.

Co istotne? Zimą skrzydłokwiaty nie powinny stać w pobliżu kaloryferów, gdyż będzie im tam zbyt sucho i za gorąco. Optymalną temperaturą do uprawy tych roślin jest około 18-23°C. Warto przy tym zaznaczyć, iż skrzydłokwiaty potrafią skutecznie oczyszczać powietrze z toksycznych substancji.

Zamiokulkas

Zamiokulkas

Zamioculcas to roślina, która łączy w sobie urodę i wytrzymałość. Jest niezwykle odporna na susze, brak światła oraz małą wilgotność powietrza. Ponadto, pięknie się prezentuje, szybko rośnie i rzadko choruje a dodatkowo doskonale oczyszcza powietrze. Roślina ta jest sukulentem i potrafi gromadzić zapasy wody i składników odżywczych. Wykorzystuje do tego bulwiaste podziemne kłącze, mięsiste ogonki liściowe a także ciemnozielone, błyszczące liście, które zbudowane są w taki sposób, aby ograniczyć zbyt nadmierne parowanie wody.

Zamiokulkasy dobrze znoszą susze – w trudnych warunkach mogą przeżyć bez wody nawet 2 miesiące. Z kolei, gdy są podlewane zbyt często kłącze i korzenie mogą gnić a roślina zacznie zamierać. Zbyt duża ilość wody to również większe prawdopodobieństwo wystąpienia chorób. Zamiokulkasy należy podlewać więc oszczędnie wodą odstaną w temperaturze pokojowej. Trzeba też pamiętać, że jest to roślina, która nie potrzebuje zbyt intensywnego nawożenia. Od marca do sierpnia, czyli w okresie wzrostu zasilamy go co około 2 – 3 tygodnie nawozem do roślin ozdobnych z liści lub nawozem wieloskładnikowym.
Rośliny do biura oczyszczające powietrze świetnie sprawdzą się w miejscu pracy, pozytywnie wpłyną na samopoczucie pracowników a biuro od razu stanie się piękniejsze. Nie zastanawiaj się dłużej, już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz niezniszczalne kwiaty doniczkowe do biura. Zapraszamy do PLANTS FOR YOU!

  Imię*

  Nazwisko*

  Email*

  Telefon

  Wiadomość

  * pole wymagane