Zamów telefonicznie

Jak stylizować wiszące doniczki? Poznaj ciekawe pomysły

Chcesz dodać unikalny zielony akcent do swoich ścian? Wiszące doniczki to świetny sposób na wniesienie trochę natury do wnętrza a zarazem zbudowanie stylowego elementu dekoracyjnego. W poniższym poradniku przedstawimy ciekawe, kreatywne pomysły na wiszące doniczki. Opiszemy również ciekawe pomysły dotyczące ich stylizacji.

Dobór odpowiednich wiszących doniczek

W przypadku wiszących doniczek masz wiele możliwości, z których możesz wybrać rozwiązanie najbardziej dopasowane do Twoich oczekiwań. Możesz wykorzystać m.in. doniczki montowane na ścianie, słoiki czy donice makramowe. Mimo, iż możliwości jest wiele pamiętaj, aby zawsze wybierać doniczki, które pasują zarówno do stylu Twojego wnętrza, jak i ogólnej estetyki przestrzeni.

Zaprojektuj pionowy ogród

Pustą ścianę możesz przemienić w wspaniały pionowy ogród, wykorzystując do tego celu różnego rodzaju wiszące doniczki. Świetnym rozwiązaniem jest połączenie roślin o zwisających pnączach, bujnych liściach i kolorowych kwiatach. Tym sposobem możesz stworzyć nie tylko zainteresowanie ale również głębię. W zależności od dostępnej przestrzeni możesz zbudować żywy ogrodowy mur zewnętrzny bądź zielone wewnętrzne sanktuarium.

Eksperymentuj wysokościami i wzorami

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu przyciągającego wzrok zestawienia, baw się z różnymi wysokościami i wzorami w trakcie wiszenia doniczek. Korzystaj z różnych rozmiarów doniczek, kolorów i faktur. Dzięki takiemu rozwiązaniu dodasz głębi i wymiaru Twojej ścianie.

Pamiętaj o oświetleniu

Wiszące doniczki nabiorą jeszcze bardziej unikalnego charakteru, jeżeli odpowiednio je oświetlisz. Z powodzeniem możesz zamontować np. kinkiety ścienne, aby stworzyć magiczną i przytulną atmosferę. Warto o tym pamiętać, bowiem połączenie roślin i zieleni z delikatnym oświetleniem nadaje klimatycznego uroku każdemu pomieszczeniu.

Wybór odpowiednich roślin

Wybór właściwych roślin jest najistotniejszy, jeżeli chcesz aby Twoje wiszące doniczki prezentowały się efektownie. Pamiętaj, aby zawsze wybierać rośliny, które radzą sobie dobrze w dostępnych warunkach oświetleniowych i nadają się do uprawy w pojemnikach. Warto korzystać z roślin o zwisających pędach takich jak m.in. bluszcz czy korale sukulenty, które świetnie prezentują się w wiszących doniczkach – tworzą wspaniały efekt kaskadowy. Wybierając odpowiednie rośliny do wiszących doniczek warto uwzględnić, te które wymagają niewielkiej pielęgnacji, a jednocześnie są unikalnym i oryginalnym rozwiązaniem.

Odpowiednia pielęgnacja i opieka

Dzięki właściwej pielęgnacji wiszące doniczki zawsze mogą wyglądać zdrowo i świeżo. Właśnie dlatego należy zapewnić im odpowiednie podlewanie, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej rośliny z osobna. Pamiętaj również, aby upewnić się, że mają one właściwy drenaż. Zaleca się regularne sprawdzanie stanu rośliny, zarówno pod kątem szkodników jak i chorób. Dodatkowo, jeżeli chcesz utrzymać dany kształt rośliny bądź zapobiec jej szybkiemu wzrostowi pamiętaj, aby je przycinać.

Dekoracyjne akcenty

Jeżeli chcesz jeszcze bardziej podkreślić walory wizualne wiszących doniczek, możesz wprowadzić dodatkowe elementy dekoracyjne tak jak m.in.  lusterka w pobliżu roślin, które odbijają światło, półki pomiędzy doniczkami – świetne rozwiązanie, które pozwala wyeksponować dodatkowe elementy dekoracyjne takie jak np. małe figurki czy książki. Wszystko to stworzy jedną spójną stylistykę.

Chcesz zaprojektować zieloną ścianę w swoim pomieszczeniu, ale nie masz pomysłu jak to zrobić? Koniecznie sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami – doświadczeni specjaliści PLANTS FOR YOU zawsze i chętnie służą fachową pomocą. Zapraszamy!